Category Archives: Haber

  • 0

KREMLİN PALACE’DE CW ENERJİNİN AKIMINA KAPILDI,

Category : Haber

haber_kapak-min_1_1080x

Asteria Kremlin Palace, sürdürülebilir geleceğin temellerini CW Enerji ile attı

  • Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, pek çok sektöre olduğu gibi turizm sektörüne de önemli katkılar sağlıyor. Firma, sıra dışı mimarisi ile dünyanın en tanınmış yapılarından biri olan Kremlin Sarayı’nı Antalya’ya taşıyan Asteria Kremlin Palace’a Güneş Enerji Santrali kurdu.  
  • CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, bugüne kadar Türkiye’nin her yerinde projeler ürettiklerini belirterek, “Güneş, dünyadaki en ucuz, kolay ulaşılır ve temiz enerji kaynağı. Günümüzde her çatının bir güneş enerji santrali olabilir. Asteria Kremlin Palace, güneş panelleri ile sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji kaynaklarına verdiği önemi gözler önüne serdi” dedi.

 

Antalya, 26.02.2021 – Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, enerji kaynaklarını etkin kullanarak, sürdürülebilir geleceğe katkıda bulunmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olmaya devam ediyor.

Sektörde ileri teknolojileri kullanarak yatırımcılarının enerji ihtiyaçlarına kalıcı çözümler üreten firma, sıra dışı mimarisi ile dünyanın en tanınmış yapılarından biri olan Kremlin Sarayı’nı Antalya’ya taşıyan Asteria Kremlin Palace’a Güneş Enerji Santrali (GES) kurdu.

Gerçekleşen yatırım kapsamında, otelin çatısına 843 kWp gücünde güneş elektrik santrali kuruldu. Santral, yaklaşık 1.135.000 kWp/yıl değerinde elektrik üretecek. Otel enerjisinin önemli bir kısmını güneşten karşılayarak yıllık 681.000 kg karbondioksit emisyonunun önüne geçecek ve minimum 103 ağacı kurtaracak.

En verimli en teknolojik çözümler Konu hakkında açıklamalarda bulunan CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, çatı GES projelerini güçlü EPC partnerleri ile anahtar teslim şekilde yaptıklarını söyledi. En verimli, en teknolojik yollarla kaliteden ödün vermeden güneş enerji sisteminin kullanımının yaygınlaşması hedefinde olduklarını ifade eden Yılmaz, “Bugüne kadar Türkiye’nin her yerinde projeler ürettik. Bu kapsamda turizm sektöründe önemli bir yeri olan Asteria Kremlin Palace da güneş enerjisi yatırımı için CW Enerji’yi seçti. Burada 843 kWp gücündeki santralimizi tamamladık ve yatırımcımıza teslim ettik. Asteria Kremlin Palace, güneş panelleri ile sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji kaynaklarına verdiği önemi gözler önüne serdi. Güneş enerji santrali ile otel, elektrik ihtiyacının önemli bir miktarını güneş panelleri ile karşılayarak, çevreye sağladığı faydaların yanı sıra ülke ekonomisine de katkıda bulunacak” dedi.

Her çatı güneş enerji santrali olabilir

Güneşin dünyadaki en ucuz, kolay ulaşılır ve temiz enerji kaynağı olduğunu dile getiren Yılmaz, günümüzde her çatının bir güneş enerji santrali olabildiğine dikkat çekti. Yılmaz, müşteri odaklı projeler ürettiklerini belirterek, “Kaliteli ürünlerimiz, alanında uzman ekibimiz, hızlı kurulum ve hızlı müdahale imkanlarımız ile sektörümüzde fark yaratıyoruz. İleri teknoloji ürünleri ile donattığımız AR-GE Merkezi’mizde, sektörümüz adına projeler üretmeye devam ediyoruz. Türkiye’nin en doğusundan en batısına kadar ürünlerimiz ulaşıyor. Türkiye’nin yenilikçi ve inovatif ürünlerine imzamızı atıyoruz” diye konuştu.

İklim değişikliği tehdidine karşı önlem

Teknolojik altyapıları ve bilgi birikimleri ile sektörün öncüsü olmaya devam edeceklerine dikkat çeken Yılmaz, şöyle devam etti: “Küresel iklim değişikliği insanlık adına oldukça önemli. Dünya iklim değişikliği tehdidi ile karşı karşıya. Bu nedenle fosil yakıtların kullanımını mümkün olduğu kadar azaltıp, güneş gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelerek mücadele edilmeli. Bunun için çatılara yapılacak güneş enerjisi sistemi ile elektrik enerjisi güneşten karşılanabilir. Böylece çevreye zararlı duman, gaz, karbonmonoksit, kükürt ve radyasyon gibi etkileri olmayan güneş enerji sistemi ile hem iklim değişikliği tehdidine karşı önlem alınır hem de tasarruf sağlanır.”


  • 0

CW ENERJİ GÜNEŞ PANELİ ÜRETİMİNDE DÜNYA LİDERİ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

Category : Haber

WhatsApp Image 2021-03-24 at 10.41.14-min

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, Türkiye’nin dört bir yanında faaliyetlerini sürdüren fabrikaların çatılarını, güneş enerji santrali ile donatmaya devam ediyor. CW Enerji, gazlı amortisör sektörünün global oyunculardan biri olan İnsu Teknik’e güneş enerji santrali kurdu.

Antalya, 11.03.2021 – Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, Türkiye’nin doğusundan batısına kadar birçok yerde inşa ettiği projelerle iz bırakmaya devam ediyor.

Bu doğrultuda; gazlı amortisör sektöründe Türkiye’nin lideri, dünyanın da en büyük global oyunculardan biri olan İnsu Teknik, enerji ihtiyacını CW Enerji’nin kurduğu güneş enerji santrali (GES) ile karşılayacak.

Çevreci ve insan odaklı yaklaşımla hareket eden İnsu Teknik’in çatısına GES ile 941,16 kWp gücünde güneş elektrik santrali kuruldu. CW Enerji ve İnsu Teknik, GES ile gelecek nesillere yaşanabilir bir doğa bırakma hedefine bir adım daha atmış oldu.

Fabrikaların çatılarına anahtar teslim GES kurduklarını belirten CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, son teknolojinin yer aldığı üretim hatları ve güçlü teknik ekipleri ile kaliteli üretim yaptıklarını söyledi. Yılmaz, Türkiye’nin her yerinde birçok fabrika ile iş birliği yaptıklarını ifade ederek, “Bursa’da gazlı amortisör sektöründe lider konumda yer alan İnsu Teknik ile de güzel bir çalışmaya imza attık. Fabrika çatısına 941,16 kWp gücündeki santrali tamamladık. Bu projemizde 310Wp gücünde 3036 adet güneş paneli kullanıldı. Hayata geçirdiği GES ile İnsu Teknik örnek bir çalışma yapmış oldu. Firma çevreye verdiği önemi bir kez daha kanıtladı” dedi.

Güneşin birçok avantajı var

Geleceğe yaşanabilir ve temiz bir dünya bırakmak için fosil yakıtlardan enerji elde etmekten vazgeçilmesi gerektiğine dikkat çeken Yılmaz, temiz enerji kaynaklarına yönelimin önemine dikkat çekti. Yılmaz, bu aşamada güneşin birçok avantajı olduğunu belirterek, “Güneşin bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjisi var ve yeryüzüne zarar vermeyen sınırsız bir enerji kaynağı sunar. Güneş aynı zamanda hem temiz hem de tasarruflu bir kaynak. Türkiye de güneş enerjisi potansiyeli açısından dünyadaki birçok ülkeden iyi konumda. Bu enerjinin daha fazla değerlendirilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Sürdürülebilir enerji kaynağı Günümüzde firmaların da insan ve çevre odaklı çalışmalara ağırlık verdiğini ifade eden Yılmaz, buna bağlı olarak fabrika çatılarına kurulan güneş enerji santrallerinin arttığına dikkat çekti. Bunun güzel bir gelişme olduğunu dile getiren Yılmaz, “Çevre kirliliğini azaltmak için temiz enerjiye yönelmemiz gerekiyor. Güneş, havayı kirletmeyen, atık oluşturmayan ve sürdürülebilir en önemli enerji kaynaklarından biri. Böylesine değerli bir kaynaktan çok daha fazla yararlanmalıyız. Fabrikalar da güneş enerjisi ile elektrik üreterek hem elektrik faturasında ciddi bir tasarruf elde edebilir hem de üretim fazlası elektriği satarak bir gelir kaynağı oluşturabilir” dedi.


  • 0

BİTCOİN ‘e YILLIK 15GWH ELEKTRİK

Category : Haber

Bitcoin için harcanan enerji, birçok ülkenin yıllık elektrik kullanımının yüzde 40’ını aştı. Bitcoin üreticileri bir ülke olsaydı, dünyanın en fazla elektrik tüketen 30’uncu ülkesi olacaktı.

Bitcoin üretimi için bilgisayarlar tarafından bir yılda harcanan enerji, birçok ülkenin yıllık enerji tüketiminin yüzde 40’ını aştı. Bitcoin üretimi, özel bilgisayarlar ve işlemciler tarafından karmaşık hesaplamalar gerçekleştirilerek yapılıyor.

Bitcoin’in değerinin son bir yılda yedi kattan fazla artması, daha fazla kişinin Bitcoin üretimine girmesine yol açtı. Böylece Bitcoin için harcanan enerji, tüm Arjantin’in tükettiği elektriği geride bıraktı.

Cambridge Üniversitesi’nin hesaplamasına göre Bitcoin üreticileri bir ülke olsaydı, dünyada en fazla elektrik tüketen 30’uncu ülke olacaktı.

Cambridge Üniversitesi’nde bu hesaplamayı yapan ekipten Michel Rauchs, “Bitcoin özellikle bu kadar enerji tüketecek şekilde yaratıldı. Bitcoin fiyatı çok düşmedikçe elektrik tüketiminde de bir azalma göremeyeceğiz” dedi.

Araştırmacılar yalnızca ABD’de prizde takılı olan fakat kullanılmayan cihazların elektrik tüketiminin yıllık Bitcoin üretimine harcanandan 1,8 kat fazla olduğuna dikkat çekiyor.

Bitcoin üretimi, bir kişinin başka bir kişiye gönderdiği Bitcoin’leri işlemek ve denetlemek için bilgisayarlarını kullandıran kişilere, nadiren verilen ödüller şeklinde yapılıyor.

Cambridge Üniversitesi’nde bu hesaplamayı yapan ekipten Michel Rauchs, “Bitcoin özellikle bu kadar enerji tüketecek şekilde yaratıldı. Bitcoin fiyatı çok düşmedikçe elektrik tüketiminde de bir azalma göremeyeceğiz” dedi.

Araştırmacılar yalnızca ABD’de prizde takılı olan fakat kullanılmayan cihazların elektrik tüketiminin yıllık Bitcoin üretimine harcanandan 1,8 kat fazla olduğuna dikkat çekiyor.

Bitcoin üretimi, bir kişinin başka bir kişiye gönderdiği Bitcoin’leri işlemek ve denetlemek için bilgisayarlarını kullandıran kişilere, nadiren verilen ödüller şeklinde yapılıyor.


  • 0

Danimarka Rüzgar Enerjisinin Dev’i Olma Yolunda

Category : Haber

Danimarka dünyada bir ilki gerçekleştirerek bir ‘enerji adası’ inşa etmeye hazırlanıyor. Devasa büyüklükteki bu ada milyonlarca evin elektriğini karşılayacak güçte olacak.

Danimarka’nın Kuzey Denizi’nde ilk aşamada 3 milyon konutun elektrik ihtiyacını karşılayacak dev bir enerji adası inşa edeceği açıklandı.

Dünya genelinde sürdürülebilir enerjiden yararlanmak adına bir çok proje geliştirilirken, Danimarka’dan kritik bir adım geldi. Danimarka, Kuzey Denizi’nde ilk aşamada üç milyon konutun elektrik ihtiyacını karşılayacak dev bir enerji adası inşa etmek için harekete geçti.

Dünyanın ilk enerji adasıyla ilgili proje Danimarka parlamentosundaki siyasi partilerden de onay aldı.

18 FUTBOL SAHASI BÜYÜKLÜĞÜNDE OLACAK

Ülke tarihinin en büyük inşaat projesi olan adanın 18 futbol sahası büyüklüğünde olacak. Bunun daha sonra üç katına çıkarılabileceği belirtiliyor. Projede 200 dev rüzgâr türbini için bir merkez olarak hizmet verecek ada kıyıdan 80 kilometre uzaklıkta inşa edilecek.

2033’TE FAALİYETE GEÇECEK

Projenin inşaatına 2026’da başlanması planlanırken, tesisin 2033’te faaliyete girmesi bekleniyor. Projenin yüzde 51’i devlete ait olacağı belirtilirken, tesisin maliyetinin 34 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor.

Yeni adanın enerji üretme kapasitesi 3 gigavat olacak. Kapasitenin zaman içinde 10 gigavata çıkarılması planlanıyor. Adada üretilen elektriğin Belçika, Hollanda ve Almanya’ya da verilmesi hedefleniyor.

Öte yandan, Danimarka Enerji Bakanı Dan Jorgensen, projeyle ilgili olarak “Bu dev bir şey. Haritayı değiştiriyoruz.” diye konuştu.


  • 0

Haber3

Category : Haber

haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test..


  • 0

Haber2

Category : Haber

haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test..


  • 0

Haber

Category : Haber

haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test.. haber içeriği test..


Takvim

Ağustos 2022
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031