SENKRON SİSTEMLER

 

SENKRONİZASYON NEDİR ?

Senkronizasyon müşteri tesisinin enerji ihtiyacını karşılamak için, iki veya daha fazla jeneratör grubunun ortak bir baraya aynı anda bağlanarak, birlikte çalışmasıdır.
Dizel jeneratör grupları; AG 400 volt’dan OG 13800 volt arasında farklı voltajlarda elektrik enerjisi üretebilirler. Tesisin elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamak için uygun dizel jeneratörlerle değişik düzenlemeler yapılabilir.

Bunlar:

  • Senkron çalışan jeneratörlerle tesisin sürekli beslenmesi,
  • Şebeke enerjisine yedek senkron çalışan jeneratörlerle tesisin beslenmesi,
  • Tek veya senkron jeneratörlerle şebekenin paralel çalışması
  • Şebeke enerjisi ile yedek jeneratör veya jeneratörlerin birinden diğerine kesintisiz geçiş sistemi.

Senkron sistemin avantajları; aynı gücü verecek tek makineye göre senkron olan iki makinenin fiyatının daha düşük olması, bir jeneratörün arıza yapması halinde diğer çalışır durumda olan jeneratörlerin acil yükleri besleyebilmesi,  enerji ihtiyacının az olduğu gece ve tatil zamanlarında fazla olan jeneratörün devre dışı kalarak yakıt tasarrufu sağlanması, olarak sıralanabilir.

JENERATÖR SENKRONİZASYON PANO İMALATI 

Müşteri odaklı olarak, istenilen senaryoda, her marka ve model, senkronizasyona uygun jeneratörler için senkronizasyon panosu imalatı yapılmaktadır. İmal edilen senkronizasyon panoları, şalt sistemi mevcut müşterilerimiz için sadece senkronizasyon kumanda panosu olarak imal edilebildiği gibi, şalt sistemini de içeren tümleşik yapıda olabilmektedir. Üzerindeki kontrol kartı senaryoya göre değişik marka seçebilir. İstenirse SCADA  ile uzaktan izlenebilir kumanda edilebilir


Takvim

Ağustos 2022
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031